Szukaj na tym blogu

piątek, 23 grudnia 2011

Tablet konkurencją dla innych mobilnych urządzeń

Niewielkie gabaryty, elegancki design, obsługa gier 3D i dostęp do internetu to najważniejsze cechy tabletów, które mogą doprowadzić do tego, że będą one wypierać inne urządzenia mobilne. Czy Polacy są już gotowi na tę rewolucję?

Tablet często jest odbierany jako elektroniczny gadżet, ale rzeczywistości może być wykorzystywany zarówno do pracy, rozrywki, jak i codziennej komunikacji ze znajomymi. Urządzenie może z powodzeniem zastąpić netbooka, czytnik e-booków, przenośną konsolę do gier, a nawet samochodową nawigację. Polscy konsumenci zaczynają dostrzegać atuty tabletów, co odzwierciedla się w dużym wzroście popularności tego typu sprzętu.

Tablet konkurencją dla netbooka
Według szacunkowych danych, w 2012 rok sprzedaż tabletów ma być wyższa nawet niż netbooków. Z analiz przeprowadzonych przez Google wynika, że prawie połowa respondentów spędza więcej czasu korzystają z tabletu, niż pracując na laptopie.

Tablet może być funkcjonalnym narzędziem biznesowym. Specjaliści używają go na co dzień w pracy do m.in. korzystania z Internetu, tworzenia notatek, przeglądania prezentacji multimedialnych. Ponadto tablet daje możliwość prowadzenia prezentacji, dzięki opcji podłączenia do rzutnika. - Dostęp do internetu oraz wyjątkowa elastyczność systemu Android pozwalają na używanie go również podczas spotkań służbowych - przekonuje Tomasz Szacoń, przedstawiciel firmy Kiano, która oferuje ekonomiczne tablety przeznaczone dla biznesu.

Dzięki karcie SD można zwiększyć pojemność pamięci aż do 32Gb, natomiast bateria jest w stanie wytrzymać nawet 8 godzin, czyli dużo więcej niż w netbooku. Osoby, które nie przepadają za korzystaniem z panelu dotykowego, mogą zakupić specjalne klawiatury do tabletów. W ten sposób komfort korzystania z urządzenia staje się jeszcze większy.

Alternatywa dla czytników
Czytanie książek i czasopism w wersji elektronicznej zyskuje coraz większą popularność. Do tej pory do ich przeglądania używano głównie dedykowanego czytnika. Analizując możliwości tabletu i e-book readera, bezsprzecznie lepszy jest ten pierwszy. Główną przyczyną jest to, iż odczytywanie elektronicznych książek nie jest jego jedyną funkcją. Ponadto dostępność książek w formacie pdf jest dużo większa, niż książek na specjalne czytniki. Tablet pozwala korzystać z większej biblioteki, a dzięki podłączeniu zewnętrznego adaptera 3G, dostępnej wszędzie.

Wzrost popularności e-czasopism daje również przewagę tabletowi, który w przeciwieństwie do e-book readera, umożliwia połączenie z Internetem. W ten sposób każdy ma dostęp do najnowszych wydań interesujących go czasopism. - Dzięki dostępowi do sieci można nie tylko sprawdzać wydania internetowe gazet, ale korzystać z wykupionej prenumeraty ulubionego pisma. Dużym atutem jest również możliwość umieszczania w treści linków do innych stron internetowych lub tekstów przekonuje Tomasz Szacoń z firmy Kiano.

Gry dla każdego
Tablet może być również konkurencją dla przenośnych konsoli do gier. System operacyjny Android, powszechnie stosowany w tabletach Kiano, umożliwia korzystanie bezpłatnie z setek gier, w przeciwieństwie do gier na konsole za które zapłacimy kilkadziesiąt złotych za jedną!

Intensywny rozwój tego systemu będzie stale zwiększał możliwości mobilnych urządzeń oraz dostęp do różnego rodzaju aplikacji. Funkcjonalności jest znacznie więcej niż w przenośnych konsolach, na których dostęp do gier jest ograniczony. Dodatkowy atut to wysokiej jakości dotykowy wyświetlacz, na którym tego typu rozrywka będzie zdecydowanie przyjemniejsza.

Zbędna nawigacja samochodowa
Funkcją niewątpliwie przydaną jest możliwość używania tabletu jako nawigacji samochodowej. Producenci tego typu sprzętu mają poważną konkurencję. W jednym urządzeniu skupione jest wiele funkcji, których nie znajdziemy w nawigacji GPS. Dzięki internetowi możemy nie tylko dotrzeć do konkretnego celu, ale jeśli zaistnieje taka potrzeba szybko ściągnąć mapę danego kraju, obszaru na urządzenie. Dodatkowo można uzyskać aktualne informacje o objazdach i utrudnieniach na drogach, co pozwoli zaoszczędzić czas.

--

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Czy nowy Android będzie bezpieczniejszy

Czy nowy Android będzie bezpieczniejszy

Autorem artykułu jest Kaspersky Lab Polska


Niedawno firma Google zapowiedziała udostępnienie w najbliższym czasie Androida w wersji 4.0 o intrygującej nazwie Ice Cream Sandwich . Timothy Armstrong ekspert z Kaspersky Lab przygląda się usprawnieniom w zakresie bezpieczeństwa oraz dodatkowym funkcjom w najnowszym wydaniu Androida.

Wygląda na to, że w krótkim czasie Android zdołał przebyć długą drogę zadebiutował w listopadzie 2007 r., a obecnie jest najpowszechniej stosowanym mobilnym systemem operacyjnym. Niestety, żyjemy w czasach, w których sukces systemu można określić na podstawie liczby atakujących go szkodliwych programów. A tych dla systemu Googlea nie brakuje. Wraz ze wzrostem popularności Androida badacze i cyberprzestępcy zaczęli szukać błędów w jego zabezpieczeniach i niestety okazało się, że jest ich niemało. Potencjalne zagrożenia obejmują od metod pozwalających na uzyskanie praw administratora, aż po luki dające cyberprzestępcy możliwość zainfekowania smartfonu, gdy jego użytkownik przegląda strony WWW. Google staje na wysokości zadania i na bieżąco publikuje uaktualnienia, a wersja Ice Cream Sandwich oznacza kolejne udoskonalenia w zabezpieczeniach Androida.

Nowa obsługa haseł (Keychain API)

Według Google nowa funkcja pozwoli aplikacjom na przechowywanie i uzyskiwanie dostępu do prywatnych kluczy i odpowiadających im łańcuchów certyfikatów. Każda aplikacja może wykorzystywać ten mechanizm w celu bezpiecznego instalowania i przechowywania certyfikatów użytkownika oraz informacji o instytucjach certyfikujących. Po incydencie, jaki dotknął instytucję certyfikującą Diginotar, kwestie związane z obsługą certyfikatów stały się realnym problemem dla użytkowników Androida. Dla przypomnienia, korzystając z danych skradzionych w ramach ataku na Diginotar, cyberprzestępcy zdołali opublikować ponad 500 własnych certyfikatów poświadczających legalność oprogramowania.

Losowe przydzielanie pamięci dla aplikacji (ASLR)
ASLR (Address Space Layout Randomization) to metoda ochrony systemu oraz działających w nim aplikacji przed atakami poprzez losowe adresowanie pamięci dla poszczególnych procesów. Posługując się dużym skrótem myślowym, zasada działania ASLR opiera się na tym, że trudniej zaatakować aplikację, jeżeli nie wiadomo, gdzie w danym momencie się ona znajduje. Technologia ta jest absolutnym wymogiem w świecie komputerów stacjonarnych, dlatego dobrze, że została również zastosowana mimo pewnego opóźnienia w Androidzie. iOS od Apple posiada tę funkcję już od jakiegoś czasu.

Pełne szyfrowanie urządzenia
Szyfrowanie urządzenia stanowi absolutną konieczność dla urządzeń mobilnych, ponieważ ze względu na swój niewielki rozmiar są one niezwykle łatwe do zgubienia.  Jeżeli nasze urządzenie jest zaszyfrowane, wówczas potencjalny złodziej może zdobyć wyłącznie sprzęt nasze dane, które często są znacznie cenniejsze niż samo urządzenie, pozostaną całkowicie bezpieczne. Szkoda, że użytkownicy Androida musieli tak długo czekać na tę funkcję.

Zestaw narzędzi do obsługi sieci VPN
Google informuje, że przy użyciu nowego zestawu narzędzi do obsługi sieci VPN oraz bezpiecznego przechowywania danych uwierzytelniających programiści mogą zbudować lub rozszerzyć własne rozwiązania VPN na platformie Android. Połączenia VPN pozwalają na zdalne uzyskiwanie dostępu do sieci czy serwerów, które nie są "widoczne" publicznie. Często rozwiązanie takie stosuje się w firmach i pracownicy mogą dzięki niemu na przykład uzyskiwać dostęp do korporacyjnej poczty elektronicznej ze swoich smartfonów lub komputerów znajdujących się poza biurem.  Stosowanie połączeń VPN chroni także przed narzędziami przechwytującymi dane podczas korzystania z niechronionych hotspotów internetowych.

Face Unlock odblokowywanie smartfonu poprzez rozpoznawanie twarzy
Najbardziej efektowną funkcją bezpieczeństwa nowego Androida jest Face Unlock. W przypadku wysokiej skuteczności rozpoznawania twarzy oraz akceptowalnej szybkości działania, być może nowość ta przyczyni się to ustanowienia standardu "bezpieczeństwa przyjaznego dla użytkownika". Jednak niezależnie od atrakcyjności Face Unlock, jeżeli rozpoznanie twarzy będzie trwało dłużej niż wpisanie kodu zabezpieczającego, z pewnością większość użytkowników zrezygnuje z tej funkcji. Pojawiły się pytania, czy nieupoważniona osoba nie będzie mogła uzyskać dostępu do zablokowanego urządzenia przy użyciu zdjęcia właściciela, jednak specjaliści z Google poinformowali, że wzięli to pod uwagę i urządzenie nie rozpoznaje twarzy ze zdjęcia.

"Niedawno pisaliśmy o tym, że Android stanowi obecnie najpopularniejszy cel zagrożeń mobilnych" mówi Timothy Armstrong, ekspert z Kaspersky Lab. "Tylko we wrześniu 2011 r. liczba szkodliwych programów atakujących tę platformę wzrosła aż o 30%. Pozostaje mieć nadzieję, że wraz z wprowadzeniem nowej wersji, w której firma Google położyła duży nacisk na utrudnienie życia cyberprzestępcom, sytuacja ulegnie zmianie na lepsze".

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania Kaspersky Lab jako źródła.

Dalszych informacji udziela:
Piotr Kupczyk
Dyrektor działu prasowego, Kaspersky Lab Polska
piotr.kupczyk@kaspersky.pl
tel.: 0 801 000 215, (34) 368 18 14
tel. kom.: 518 935 846

--

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Jak wybrać ROM dla naszego Palmtopa - PDA

Jak wybrać ROM dla naszego Palmtopa - PDA

Autorem artykułu jest CRISSO



Na starcie wszystkich świeżo upieczonych nabywców telefonów PDA chciałbym zachęcić do zapoznania się z tematyką wybrania dla siebie odpowiedniego ROM-u dla swojego telefonu, gdyż od tego zależy w znacznej mierze jakość działania naszego palmtopa w przyszłości.

ROM dla PDA jest jak dla nas mieszkanie lub dom, który potem będziemy urządzać. Musi być funkcjonalny, estetyczny i nie powinien mieć usterek, które potem będą nas nękać. Jest to system ( Windows Mobile, czy też Android itp. ) z dodatkami, które są wgrywane do telefonu fabrycznie zanim je kupimy, ale oczywiście możemy później wgrywać sobie nowsze, ulepszone ROM-y samodzielnie lub w serwisie.              
             Oficjalny serwis producenta wgrać nam może tylko tzw. oficjalne ROM-y, czyli "autoryzowane" przez producenta palmtopa. My także musimy trzymać się tej zasady jeśli mamy jeszcze urządzenie na gwarancji. Jeśli nie to możemy poszaleć i wybrać coś z ROM-ów nie oficjalnych, przygotowanych przez programistów lub amatorów. Często są to ROM-y bardziej funkcjonalne, zużywające mniej pamięci niż te oficjalne ale musimy też zachować ostrożność gdyż zdarza się, że są nie dopracowane lub za mało przetestowane przez ich twórców i w niektórych sytuacjach powodują jakieś problemy. Błędy zdarzają się także w tych oficjalnych i dlatego ważne jest aby trochę poczytać na forach i wyrobić sobie jakąś opinię na ten temat. Oceny większej ilości ludzi zwykle dobrze pokazują kto robi dobre i pewne ROM-y i kogo należy unikać.

             Ważne jest jednak aby operację zmiany ROM-u zrobić na początkowym etapie, zaraz po kupnie smartfona, gdyż wgrywanie nowego ROM-u wiąże się z wykonaniem Hard Resetu - czyli wykasowania pamięci magazynowej telefonu i przywrócenia stanu fabrycznego. Inaczej mówiąc operacja taka kasuje nasze wszystkie dane, programy i ustawienia, więc szkoda to robić po tym jak już coś sobie powgrywamy i poustawiamy po swojemu. Co prawda można takie dane przywrócić ze zrobionego wcześniej backup-u ( o czym będzie dalej ) ale nie robi się tego jednym kliknięciem, więc na późniejszym etapie robimy to tylko w sytuacjach, gdy na starym ROM-ie są jakieś problemy lub bardzo nam zależy na jakimś nowszym i dużo lepszym wg naszych ocen i potrzeb.

              Sam proces wgrywania nowego ROM-u jest bardzo prosty. Robi się to prawie tak samo jak wgrywanie programów do PDA za pośrednictwem komputera. Jedynie trwa nieco dłużej, bo około 10-20 min. Jednak jeśli nasz pocket nie miał jeszcze nigdy wgrywanych nieoficjalnych ROM-ów to najprawdopodobniej będzie miał nie usuniętą blokadę fabryczną uniemożliwiającą nam szybkie wgranie takiego ROM-u. W takich przypadkach należy usunąć taką blokadę. Robi się to raz i potem przy kolejnych zmianach ROM-u już nie ma takiej konieczności.

               Trzeba też zwrócić uwagę , że ROM jest zawsze tworzony pod konkretny model telefonu . Dlatego nie możemy wgrywać ROM-u np. do HTC Touch Pro 2, a przeznaczonego dla MDA VARIO.

               Poniżej przedstawiam screen polecanego ROM-u, stworzonego dla HTC Touch Pro 2 przez Jackos-a, a spolszczonego przez Scrobla.

                                                                         Screen Ekranu ROM S3 Jackos 1.4.0 SPL

                Układ i rodzaj elementów umieszczonych na powyższym ekranie to już kompozycja własna użytkownika palmtopa. Każdy może stworzyć swój niepowtarzalny i funkcjonalny ekran. Obrazuje nam to częściowo jakie możliwości ma system z ROM-em Jackosa.

                 ROM-y Jackosa są wyjątkowo stabilne, stale ulepszane, zawierają dużo przydatnych programów wgranych już do systemu. Ponad to, są tworzone w różnych wersjach bardziej i mniej skomplikowanych przez co każdy może wybrać taką wersję jaką mu odpowiada. Te bardziej skomplikowane zawierają więcej możliowści konfiguracyjnych przez co z kolei mamy więcej możliwości na takie skonfigurowanie np. ekranu, które będzie dla nas jak najbardziej funkcjonalne i estetyczne. Dodatkowo, każda wersja ROM-u Jackos-a występuje w dwóch odmianach : S3 z Menu Start u góry (klasycznie) lub EVO z Menu Start u dołu (dla łatwiejszej obsługi palcami). Zrzut ekranu powyżej to najwyższa, spolszczona przez Scrobla wersja w odmianie klasycznej z Menu u góry.

                  W wersjach tych na ekranie (lub ekranach, bo można ustawić kilka ekranów w pionie i kilka w poziomie) można umieszczać dowolne elementy (przełączniki WiFi, bluetooth, GPRS, skróty do programów, kontaktów, ulubionych zakładek .), w dowolnym miejscu i w regulowanym rozmiarze co daje nam nieskończoną liczbę kompozycji do uzyskania. Dodatkowo pod każdy element można podpiąć skrót do dowolnego programu. Np. klikając w zegar możemy uruchamiać budzik lub stoper albo inny wybrany program.

                  Dlatego bardziej zaawansowanych użytkowników zachęcam do pobierania i instalowania wersji FULL, a jak ktoś woli to może wybrać wersje prostsze o nazwie BASIC:

                  Jeśli ktoś nie musi mieć wersji systemu w języku polskim to może korzystać z najnowszych, oryginalnych wersji ROM-ów Jackosa w języku angielskim (bez spolszczenia).

Uwaga: Jeśli na palmtopie nigdy nie był jeszcze zmieniany ROM to musimy usunąć blokadę fabryczną (a właściwie nie usunąć ale obejść) poprzez użycie specjalnego dla danego modelu palmtopa programu HardSPL.

Jeśli ktoś nie czuje się na siłach aby robić takie operacje, to proszę zlecić to serwisowi zajmującemu się PPC (nie zwykłymi komórkami). Najlepiej poprosić w oficjalnym serwisie o sprawdzenie czy mamy najnowszy oficjalny ROM, a jeśli nie to zlecić im wgranie najnowszego oprogramowania.

Po wybraniu i wgraniu odpowiedniego ROM-u, który spełni nasze oczekiwania funkcjonalne, jakościowe (brak błędów i tzw. zawieszeń) oraz wizualne będziemy mogli dopiero przystąpić do dalszego urządzania naszego PDA poprzez wgrywanie - instalowanie dodatkowych programów i ulepszeń.

Pliki ROM-ów do pobrania oraz opisy jak je wgrać i nie tylko znajdziesz blogu www.telefonwindows.blogspot.com

           
         Wiedzę na temat zakupu smartfonów, telefonów, pocket-ów z sytemem Windows Mobile oraz odnośnie wszelkich zagadnień związanych z bezpiecznym i przyjemnym ich użytkowaniem znajdziesz na blogu poświęconym tej tematyce : www.telefonwindows.blogspot.com

CRISSO

--

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Jak testować programy dla smartfona na komputerze PC

Jak testować programy dla smartfona na komputerze PC

Autorem artykułu jest CRISSO


Bardzo często szukając nowych programów, które chcemy wgrać do palmtopa mamy słuszne obawy, czy takie programy (nie zawsze dopracowane) nie spowodują problemów w systemie naszego palmtop-a lub nie uszkodzą naszych danych. Pomocne wtedy są tzw. emulatory systemu Windows Mobile.

Mając już wgrany nowy ROM lub pozostawiony stary (jeśli tak zdecydowaliśmy) na naszym smartfonie możemy przystąpić do wgrania do naszego PDA dodatkowych programów, które dodadzą dodatkowe funkcje naszemu telefonowi, poprawią wygląd, umożliwią dokładniejszą konfigurację telefonu wg naszych potrzeb, pozwolą lepiej wykorzystywać go w pracy lub bardziej uprzyjemnią nam życie np. nowymi grami. Możliwości są tysiące, o czym powiemy w oddzielnym wątku. Jeśli ktoś nie czuje potrzeby aby wgrywać do pocket-a dodatkowe programy lub wie , że kompletnie się do tego nie nadaje to znaczy, że ten palmtop i system Windows Mobile jest nie dla niego. Nie będzie sobie z nim radził, będzie się z nim męczył i narzekał. W takiej sytuacji najprościej jest "przesiąść" się na coś prostszego. Ideą Pocket-ów PC jest możliwość korzystania tak jak na komputerze z różnych programów wgrywanych do urządzenia wg potrzeb użytkownika. Jeśli ktoś nie ma takich potrzeb to nie potrzebuje nosić i używać smartfona i lepiej zamienić go mały, lekki, zgrabny i prosty w obsłudze telefonik.

Teraz zastanowimy się jak bezpiecznie codziennie korzystać z telefonu i wgrywać czasem wyszukane, nowe, nieznane nam wcześniej programy zachowując pełne bezpieczeństwo naszych danych i zapewniając sobie spokój, że nic nie stracimy i nic nie zepsujemy.

Jedna z dobrych rad jest taka, aby nowe programy, które chcemy przetestować i zobaczyć jak działają lub chociażby jak wyglądają instalować i testować na tzw. Emulatorach systemu Windows Mobile na PC. Emulator jest programem, który instalujemy na komputerze, który to stworzy nam na komputerze coś w rodzaju symulatora naszego pocketa z systemem Windows Mobile 5.0 lub 6.0.

Inaczej mówiąc na komputerze będziemy mieć wirtualny telefon PPC, z systemem Windows Mobile i na którym będziemy mogli instalować programy do testowania.

Tak przykładowo wygląda to na ekranie komputera:

emulator

Windows Mobile 6.5 Standard

Na takim symulatorze będziemy mogli wgrywać nowe programy do woli, testować je, oglądać. Pozwala to uniknąć narażania telefonu na próbne wgrywanie i usuwanie nie raz kilkunastu nawet aplikacji zanim znajdzie się coś właściwego. Aby móc wgrywać na symulatorze programy cab należy po instalacji i uruchomieniu programu wejść w File - Configure i ustawić dane folderu na naszym PC, który będzie "udawał" kartę pamięci SD lub miniSD naszego Pocketa w symulatorze. Wcześniej musimy taki folder na komputerze utworzyć w dowolnym miejscu i z dowolną nazwą.

Okno konfiguracji wygląda następująco:

Emul2

W zaznaczonym miejscu wpisujemy ścieżkę dostępu do naszego katalogu.

Następnie możemy do tego folderu udającego kartę pamięci wgrać używając komputera np. zdjęcia, muzykę, które będziemy oglądać lub słuchać na wirualnym telefonie. Ale nas interesuje testowanie programów. Zatem do tego folderu możemy wgrać cab-y programów, które chcielibyśmy testować .

Teraz jak uruchomimy na naszym wirtualnym telefonie File Explorera to klikamy na StorageCard i tam będziemy widzieć nasze cab-y czekające do instalowania. Klikamy na nie tak jak na prawdziwym telefonie i instalujemy w wirtulanym smartfonmie wskazując najlepiej jako miejsce docelowe instalacji StorageCard . Po instalacji możemy znowu zajrzeć na kartę (StorageCard) i nasz program powinien być tam zainstalowany w folderze Program Files. Natomiast po wejściu do Menu Start wirtualnego telefonu powinniśmy znaleźć skrót - ikonę naszego zainstalowanego właśnie programu. Wystarczy zatem już tylko kliknąć aby go uruchomić i ocenić sposób i funkcjonalność jego działania. Jak nam się nie spodoba to możemy go odinstalować tak jak w realnym telefonie. Tak samo możemy także nasz wirualny pocket resetować: Soft Reset i Hard Reset.

Dodatkową zaletą Emulatorów jest możliwość uruchamiania za ich pośrednictwem na naszym komputerze programów, które istnieją tylko w wersjach dla smartfon-ów i których normie nie można uruchomić na sytemie komputera (Windows XP, Windows 98, Windows Vista czy Windows 7) .

Próby z różnymi aplikacjami z różnych źródeł dla prawdziwego pocket-a zawsze stanowią jakieś niepotrzebne zagrożenie. Mając taki symulator-laboratorium dopiero jak uznamy jakiś program za właściwy dla nas to dopiero wtedy ten wybrany program możemy zainstalować na naszym realnym smartfonie, telefonie z systemem Windows Mobile.

Do zabezpieczania naszego "realnego", prawdziwego pocket-a służą tzw. Backup-y czyli Kopie Zapasowe tworzone przy pomocy odpowiednich programów.

Emulatory możesz pobrać w tym samym artykule na blogu.


Wiedzę na temat zakupu smartfonów, telefonów, pocket-ów z sytemem Windows Mobile oraz odnośnie wszelkich zagadnień związanych z bezpiecznym i przyjemnym ich użytkowaniem znajdziesz na blogu poświęconym tej tematyce : www.telefonwindows.blogspot.com

CRISSO

--

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Bada OS vs. Android

Bada OS vs. Android

Autorem artykułu jest bada-os.info


Bada - nowy OS stworzony przez firmę Samsung. Android - „dziecko" Google, mający już zarówno swoich fanów, jak i wiele telefonów działających pod swoim OS-em. Jak sądzisz, który z nich może okazać się lepszym wyborem dla Ciebie?

Bada - nowy OS stworzony przez firmę Samsung. Android - „dziecko" Google, mający już zarówno swoich fanów, jak i wiele telefonów działających pod swoim OS-em. Jak sądzisz, który z nich może okazać się lepszym wyborem dla Ciebie?
Spójrzmy na ich mocne i słabe strony. Bada, nowość na rynku, jednakże firma Samsung doświadczenie na rynku smartphone'ów już posiada. Bada na rynek wkracza wraz z nowym telefonem - Samsungiem S8500 Wave. By ocenić czy uda się przebić na rynku potrzeba kilku miesięcy, jednakże ja jestem dobrej myśli. Z hasłem „Smartphones dla każdego" bada ma już duże wsparcie developerów, jest rozwijany przez wielu programistów na całym świecie. Samsung zadbał, by badało się jakość i działanie poszczególnych aplikacji. Promocja nowego systemu jest na dobrej drodze dzięki dniom developerów bada, na których przybywa coraz to więcej programistów. W Samsungapps można pobierać aplikacje skierowane tylko pod system bada. Jednakże w telefonach z tym OS-em także działają gry Java. Więc istnieje wiele możliwości dla użytkownika.
Przejdźmy do Androida, który w telefonach jest już od dłuższego czasu. W sklepie androida są już tysiące aplikacji, które można pobierać. Tak jak i bada, Android również ma wiele osób zajmujących się pisaniem pod niego aplikacji. Aplikacje na Androida są do ściągnięcia za darmo, w przeciwieństwie do większości aplikacji na badę. Ale najważniejszym czynnikiem odróżniającym badę od Androida jest interfejs użytkownika. Android, jest tworem firmy Google, dzięki czemu ma bardzo dobrą kampanię reklamową. Zanim bada stanie się tak samo rozpoznawana musi minąć trochę czasu.
Co o tym sądzisz? Który system bardziej przypada Ci do gustu?
---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl